StoryEditor

uručeni pokaliDonosimo konačne rezultate s jubilarne Mrdujske regate: pogledajte ukupni poredak, onaj po grupama, kao i plasman u klasi Melges 24

Piše Sandra Barčot
3. listopada 2021. - 09:51
Prvoplasirani u svim kategorijamaVladimir Dugandžić/Cropix

Svečanim proglašenjem pobjednika okončana je ovogodišnja jubilarna 90. Mrdujska regata krstaša, Festival jedrenja i mora, u organizaciji splitskog kluba Labud.

Najviše razloga za slavlje imala je posada i to 24 člana na 24 metra dugom brodu „Maxi Jena MM” skipera Miloša Radonjića iz crnogorskog kluba Lahor-Kotor koji su zadanu rutu od Splita do otočića Mrduje u Splitskim vratima, te nazad na ciljnu liniju pred Splitom, projedrili za četiri sata i 38 sekundi.

image
Sandra Lapenda Lemo, glavna urednica Slobodne Dalmacije i Žarko Dešković, predsjednik Labuda s pobjednicima
Vladimir Dugandžić/Cropix

Njima je, uz medalje pripao i veliki prijelazni pokal „Trofej Mrduje” koji im je uručio ing. Žarko Dešković, predsjednik kluba Labud, kao i prigodna nagrada u obliku jedra medijskog pokrovitelja ove najmasovnije regate, naše „Slobodne Dalmacije” koju je skiperu Radonjiću uručila glavna i odgovorna urednica Sandra Lapenda Lemo.

image
Sandra Lapenda Lemo, glavna urednica Slobodne Dalmacije s pobjednicima jubilarne Mrduje
Vladimir Dugandžić/Cropix

Uz nagrade po skupinama koje su prvoplasiranim posadama uručivali predsjednik Dešković, te članovi uprave kluba kap. Ante Mlikota i Damir Skelin, predsjednik Regatnog odbora Vedran Mandić darivao je laureate za „vjernost” Mrdujskoj regati.

image
Drugoplasiranii u svim kategorijama
Vladimir Dugandžić/Cropix
image
Trećeplasirani u svim kategorijama
Vladimir Dugandžić/Cropix

Povelje za 5 godina regatavanja koju je dobio Zoltan Ligeti i Igor Gliha, te za 10 godina (Mirko Tocilj, Jere Vidović i Zorica Pezzi), pa za 15 godina (Vinko Maroević i Marko Bakašun), kao i za 20 godina jedrenja na Mrduji (Robert Sandalić i Petar Tudja), dok je zlatni prsten za više od 25 godina vjernosti dobio Mate Josipović.

Ujedno je voditeljica Regatnog ureda Sani Šitić uručila „Nagradu po srići”, vrijednu sliku priznatog umjetnika Matka Trebotića. Naime, startni brojevi svih brodova koji su dojedrili do Mrduje „ubačeni” su u bubanj i izvučen je broj 154 jedrilice „Jarebica” Damira Pahljine iz pulskog kluba Delfin.

image
Vladimir Dugandžić/Cropix

A pokal obitelji Dešković koji ide u ruke najbržem brodu Labuda na Mrduji, pripao je Nikoli Deškoviću za kormilom „Poleta Furioso”, koji je bio i drugi brod među cijelom flotom od 200 jedrilica! Oni su primili i nagradu za ukupni plasman, znači za drugo mjesto, kao i trećeplasirani brod na regati „Fatamorgana 2” Mate Arapova iz splitskog Mornara.

REZULTATI PO SKUPINAMA

SUPER MAXI: 1.„Maxi Jena MM” (skiper Miloš Radonjić, klub Lahor-Kotor, pobjednička posada – Marko Radonjić, Andrija Katulić, Stefan Čabarka, Filip Franović, Irena Kusovac, Iva Malešević, Jovan Babović, Jankos Sjerković, Ivan Kršmanović, Ivan Marinović, Miloš Franović, Milan Ivanović, Milena Jauković, Mirko Ognjanović, Ognjen Đeretić, Jovan Babović, Vladimir Malešević, Stevan Joketić, Vladimir Živić, zatim Makaranin Josip Krtalić, te tri Splićanina: Toni i Ivana Bulaja kao i Armano Zekan.

MAXI: 1. “Toto Travel Tutta Trieste” (Mario Hrvoj, Trogir); O SKUPINA: 1. “Polet Furioso” (Nikola Dešković, Labud), 2. “Bare V” (Ante Vanjaka, Labud), 3. “Barba Branko (Filip Zlatan Zoričić, Labud);

I SKUPINA: 1. “Stravaganza” (Niko Kmetović, Orsan-Dubrovnik), 2. “Furiosa 2” (Igor Čupić, Uskok-Zadar), 3. “Gringo 3” (Robert Sandalić, Uskok);

II SKUPINA: 1. “Dubrovnik” (Denis Vukas, Orsan), 2. “Overload” (Siniša Kaliterna, Split), 3. Coral II (Marijan Šuško, Špinut-Split);

III SKUPINA: 1. “MAREUS 3” (Denis Stanojević, Labud), 2. “Lucky” (Luka Šangulin, Briva-Biograd), 3. “Magnum X3” (Milan Pivalica, Labud);

IV SKUPINA: 1. “Fatamorgana 2” (Mate Arapov, Mornar), 2. “Mataran 32” (Ivo Matić, Labud), 3. “Južni vjetar” (Jadran Gamulin, Orsan);

V SKUPINA: 1. “Jena Q” (Goran Martinović, Labud), 2. “Adriatica” (Andrej Soos, Split), 3. “Đina” (Sanjin Matošić, Labud);

VI SKUPINA: 1. “Pinocchio” (Leo Lemešić, Labud), 2. “Silvijo” (Darko Barhanović, Postira), 3. “Nora” (Serđo Stubnja, Labud);

VII SKUPINA: 1. “The Pimp” (Roko Štambuk, Split), 2. “Fortuna Express II” (Andrej Jukić, Bura-Makarska), 3. “Universitas” (Luka Pezelj, Labud);

VIII SKUPINA: 1. “Luna” (Siniša Anđelić, Mornar), 2. “Metlika” (Marino Koceić, Špinut), 3. “Red Arrow” (Vicko Dorić, Špinut);

IX SKUPINA: 1. “Ultra Sinbad” (Marin Lišić, Mornar), 2. “Remorker” (Ozren Marušić, Split), 3. “Jarebica” (Damir Pahljina, Delfin-Pula);

X SKUPINA: 1. “Blue” (Zvonimir Bečić, Mornar), 2. “Trinajstica” (Jure Zule, Labud), 3. “Sani Delić” (Gloria Delić, Labud);

XI SKUPINA: 1. “Satan II 2P1/7” (Nikša Stipanović, Mornar), 2. “Mutni II” (Marin Mrduljaš, Labud), 3. “Šolta II” (Dino Glavurtić, Štrožanac);

XII SKUPINA: 1. “Bel Ami” (Željko Cikatić, Mornar), 2. “Lapsa” (Aljoša Gatin, Labud), 3. “Jadran” (Marko Bakašun, Labud);

XIV SKUPINA: 1. “”Blue Lady II” (Goran Treursić, Split), 2. “Mila 8” (Ciril Vrančić, Zenta-Split), 3. “Tamikaya” (Žarko Juraga, Uskok);

MONOTIP MELGES 24: 1. “Panjić” (Ivan Kljaković-Gašpić, Labud), 2. “Cezibordo” (Srđan Ninčević, Labud), 3. “Joyrunner” (Boris Tomić, Labud).

Sve REZULTATE možete pogledati i na linkovima ispod.

UKUPNO

GRUPE

MELGES

03. listopad 2021 15:27