StoryEditor

pehar u labudTrogiranin Ivo Matić za kormilom jedrilice ‘Mataran 32‘ pobjednik 11. izdanja regate krstaša ‘Sveti Duje‘, evo i poretka po skupinama

Piše Sandra Barčot
9. svibnja 2022. - 08:44

Trogiraninu Ivi Matiću za kormilom jedrilice "Mataran 32" iz splitskog JK Labuda, "piše" se pobjeda na 11. izdanju regate krstaša "Sveti Duje" u organizaciji splitskog kluba Zenta.

Posada na brodu tipa "Megles 32" najbrže je i to za dva sata i 28 minuta, projedrila zadanu rutu u dužini 11 nautičkih milja u konkurenciji 28 krstaša koji su i ovu godinu izašli na more svetom Duji u čast, nebeskom zaštitniku grada Splita.

image

Ivo Matić, kormilar pobjedničke ekipe

JK Zenta

- Planirani start u 11 sati malo smo pomakli zbog manjka vjetra, pa se krenulo točno u podne. Tradicionalnom navigacijom sa startnom linijom ispred naše lučice Zenta, zatim prema bovi pred podstranskim hotelom Le Meriden Lav, i nazad prema Splitu, sve do punte Marjana pa opet okret na cilj ispred Zente. Imali smo u jedrima jugozapadnjak, koji je na startu bio nekih 2 čvora, a tijekom regatavanja se dizao od 9 do 13 čvorova – referira na događanje s regatnog polja u nedjelju Mirko Ukas iz kluba domaćina, iz JK Zente.

I tako je "Mataran 32" upisao epitet najbrže jedrilice regate s 2:28,30 sati regatavanja, što im je donijelo pobjedu i u njihovoj grupi, dok je u jedrenom vremenu drugi bio "Magnum x" Milana Pivalice također iz Labuda, s 2,43,23 jedrenim vremenom, a treća je posada u kokpitu broda "Janska X" s kormilarom Toniem Smerdeljem, isto iz Labuda, s jedrenim vremenom od 2.44,09 sati.

image
JK Zenta

Pobjednici su dobili pokale i ukupno po OPEN razvrstanju i po skupinama, a poredak u grupama je:

I GRUPA: 1. Magnum (kormilar Milan Pivalica, klub JK Labud), 2. Janska X (Toni Smerdelj, Labud), 3. Mila 8 (Ciril Vrančić, Zenta);

II GRUPA: 1. Mataran 32 (Ivo Matić, Labud), 2. Piccolo Grande Amore (Marko Bertolino, Split), 3. Fugu (Damir Kraljević, Labud);

III GRUPA: 1. Silvijo (Darko Barhanović, Postira), 2. Ferata (Vicko Dorić, Špinut), 3. Joli (Dražen Tvrdić, Split);

IV GRUPA: 1. Universitas Nova (Ivan Kljaković Gašpić, Labud), 2. Universitas (Luka Pezelj, Labud), 3. Runaway (Vicko Ozretić, Zenta);

V GRUPA: 1. Metlika (Marino Koceić, Špinut), 2. Elza (Zoran Kalinić, Split).

image
JK Zenta
09. svibanj 2022 08:50