DRŽAVNO PRVENSTVOMladi ribolovci u Puli napunili kašete, uz arbune i komarče pao i zubatac! Zlatna medalja otišla u Rogoznicu

Piše Šime Duvančić
4. listopada 2021. - 09:11

Prva dva dana listopada KŠR Uljanik iz Pule bio je domaćin Državnog prvenstva u lovu ribe iz usidrenog plovila u kategoriji U21. Među 24 starija juniora iz 14 klubova svih, osim najjužnije „slane“ županije, bile su i tri natjecateljke, koje su ravnopravno sudjelovale u neizvjesnoj borbi do zadnjeg trenutka lova.

O konačnom, dnevnom, čak i plasmanu u plovilu odlučivale su sitnice.

Duško Marušić/Cropix

Pomalo neočekivano, pobijedio je Rogozničanin Luka Karabatić s 8 plasmanskih bodova, koliko je imao i Tribunjac Vito Ferara, ali sa slabijim najboljim dnevnim plasmanom. Zbog boljeg dnevnog plasmana treće mjesto je pripalo Antoniu Franiću, reprezentativcu iz Zadra, a ne Katarini Tvrdić iz Kaštel Kambelovca.

Peti je bio reprezentativac Antonio Smoković iz Raše s 11 plasmanskih bodova, dok je njegov kolega iz reprezentacije, Riječanin Luka Hajdaraj osvojio šesto mjesto s 12 bodova, koliko je imala i sedmoplasirana Ivana Budisavljević iz Jadranova. Odlično osmo mjestro osvojio je Milan Rukavina iz Karlobaga, dok je najlošije plasirani reprezentativac, deveti ukupno, bio jedan od najvećih favorita Martin Ćurko iz Zadra.

Po četiri u plovilu, prvog dana natjecatelji su lovili u idelanim uvjetima na miješanom dnu i dubinama od 35 do 40 metara pa je ulov bio relativno krupani iznimno brojan. Luka Karabatić, pobjednik dana je za pet sati ulovio čak 107 riba ukupne težine 7,186 kg. Puljanin Toni Linc je izvukao komarču od 650 grama, najteži pojedinačni ulov na natjecanju, a Vito Ferara 596 grama teškog zubaca, koji je iznimno rijetka lovina na ovakvim natjecanjima.

Drugog dana jako jugo je prisililo natjecatelje da love bliže obali, a dvoje i da napuste natjecanje jer im je pozlilo. Ulov je bio malobrojniji i sitniji. Najuspješniji Antonio Smoković je ulovio 49 riba ukupne težine 3.219 g.

Tijekom natjecanja ulovljeno je 1.576 riba ukupne težine 116, 878 kg te prosječne težine 74,16 grama. Veći di ulova činili su arbun, fratar i batoglavac, a ulovljeno je i dosta komarči.