Drama u HyeresuStipanović pobijedio Jurišića za mjesto na predolimpijskoj regati u Marseilleu

Piše M. I.
28. travnja 2023. - 23:00

Tonči Stipanović je pobijedio Filipa Jurišića u internoj borbi za mjesto na velikom jedriličarskom "test eventu" ovoga ljeta u Marseilleu (simulirat će se Olimpijske igre, koje će se za jedrenje tamo održati za godinu dana) nakon što je u napetoj borbi do posljednjeg daha nakon deset utrka u klasi ILCA 7 na 54. izdanju regate u Hyeresu završio ispred mlađeg kolege iz Mornara.

Dvostruki srebrni olimpijac je zauzeo 9. mjesto (čeka ga i "medal race" ove subote), dok je Jurišić ostao na 12. mjestu u petak (bez "medal racea").

Filip Jurišić

Nikola Vilić/HANZA MEDIA

Razlika u korist Stipanovića je nešto manja od 10 bodova, ali bilo je gusto. Naime, Stipanović je u posljednja dva plova u Zlatnoj skupini ušao s osjetnom prednošću (60,2 – 82), ali Jurišić ga je prestigao nakon prve utrke u kojoj je pobijedio, a Tonči prošao kroz cilj na 24. mjestu. Bodovno su bili gotovo izjednačeni, oba nadomak Top Tena i utrke za medalje.

Na koncu, Stipanović je sve riješio u svoju korist 2. mjestom u posljednjem plovu, a Jurišić je završio na 13. poziciji. Tako će Stipanović u kolovozu testirati olimpijsko regatno polje u Marseilleu, ali odluka o tome tko će predstavljati Hrvatsku na Olimpijskim igrama znat će se tek sljedeće godine. Također u internoj borbi Stipanovića i Jurišića.

Squadra ILCA Fabri Lazzerini/FCB

Pavlos Kontides, Cipranin sa splitskom adresom i član Mornara u posljednji će dan ući kao treći iza Britanaca Michaela Becketta i Elliota Hansona. Kontidesa koji će u rujnu postati hrvatski zet, skupo je koštala posljednja regata u kojoj je ostvario najlošiji plasman (20) ovoga tjedna, pa su ga oba Britanca pretekla. Inače, Kontides je prošle jeseni u Hyeresu postao europski prvak.

Braća Šime i Mihovil Fantela su za jedan bod ostali bez "medal racea", završili su na 11. mjestu u klasi 49er nakon što su se dizali u plasmanu posljednja dva dana. Jedan bod ih je dijelio od Francuza Erwana Fischera i Youenna Bertina.

Martin Dolenc je već standardno blizu vrha u Formuli Kite…