KošarkaJače od pandemije

One su jedine uspjele prkositi koronavirusu: Šibenčanke u završnici stigle do treće uzastopne pobjede

Piše šibenski.hr
25. listopada 2020. - 10:21

Šibenik- Pula Moviter 83:76 (20:29, 19:11, 17:18, 27:18)

ŠIBENIK- Sportska dvorana Baldekin. Gledatelja 35. Suci. Dino Vukušić, Luka Pribisalić, Ivan Hajduk.

Šibenik: Vojvodić, Ujević (17), Silov (17), Barišić, Tabula (14), Cigić (16), Džafić (7), Skrozić, Šarić, Ćuklin (3), Milković, Dujić (9).

Pula Moviter: Krstić (18), Bekvalac, Begonja (3), Perić, Borić (5), Trehub (6), Ramljak (12), Delić, Plavljanin (8), Schrauth (24).

Šibenčanke i Puljanke jedine su na hrvatskom košarkaškom jugu bile jače od koronavirusa. Ili, njihov sraz bila je jedina utakmica odigrana u ovom kolu u skupini jug Prve ženske košarkaške lige. Na koncu vrlo uzbudljive utakmice, slavile su domaće igračice čime su došle i do treće uzastopne pobjede.

Međutim, većim dijelom utakmice se činilo kako će gošće kući pjevajući. Puljanke su u prvoj četvrtini napravile seriju 15:0 i otišle na dvoznamenkastih (27:17). Od tada, pa sve do završnih nekoliko minuta igračice trenera Stipe Bralića su lovile prednost gošći. Konačno su ih ulovili i preskočili u finišu.

Dojam je kako se ključni trenutak utakmice dogodio kod vodstva Pule (73:72). Tada je Šibenčanka u dresu Pule Sara Borić napravila nesportski prekršaj na Ivani Dujić. Igračica Šibenika najprije je realizirala dva slobodna bacanja, a potom zabila i tricu za 77:73 Šibenika. Do kraja su pobjedu domaćih košarkašica tricama potvrdile Cigić i Ujević.

- Igračice Pule dosta su više od nas i to su koristile u reketu. Mogu reći da su bile bolje od nas 38 minuta. Međutim, utakmica se igra 40 minuta i mi smo se uspjele posložiti na kraju i pogoditi neke važne šuteve. Mislim da je najviše presudilo zajedništvo i što se nismo prestale boriti do kraja- kazala je Ivana Dujić, košarkašica Šibenika.

25. travanj 2024 05:43