Rukometrukomet

Iznenađenje u Pločama: mlada kadetkinja Karla Jerković u svom seniorskom debitantskm nastupu obranila pobjedu

Piše Branko Kulidžan
8. studenog 2020. - 22:04

Ekipa Osijeka u Ploče je došla kao favorit, a na kraju su domaće igračice zasluženo slavile. Na samom početku problemi u redovima Dalmatinke, prva vratarka i kapetanica zbog povrede nije mogla među vratnice pa je trener Ivan Jerković bio primoran od prve minute staviti Karlu Jerković, 15-godišnju kadetkinju “malenih” kojoj je ujedno ovo bio debi u Prvoj ligi.

Gošće su vodile većim dijelom utakmice, a onda je u zadnjih petnaestak minuta zaigralo dalmatinsko srce. Furioznim napadom i čvrstom obranom Pločanke su od 45. do 57. minute napravile seriju 10:4 i stigle do prednosti 26:24, a do kraja se mreže više nisu tresle. Upravo se u ključnim trenucima iskazala mlada vratarka Jerković koja je upisala nekoliko uspješnih obrana, a ‘skinula’ je i penal Dori Lacković, reprezentativk...

18. travanj 2024 03:32